iPhone 15 Pro Max стане першою і поки що єдиною моделлю з перископним об’єктивним

16 Травня 2023

Ще влітку 2021 Apple запатентувала компактний зум-об’єктив, який ще відомий як перископний об’єктив. Він містить набір призм для зменшення простору, який потрібний для телеоб’єктива. Через рік компанія отримала ще один альтернативний патент на дизайн такого об’єктиву. Сенс його полягає у більш ефективному оптичному збільшенні, ніж у звичайного телеоб’єктива.

iPhone 15 Pro Max стане єдиною моделлю цього року з перископною камерою

У 2022 році Apple зіткнулася з деякими складнощами в плані реалізації перископічної камери, проте низка інсайдерів стали стверджували, що вже восени минулого року компанія працювала з п’ятьма постачальниками для виробництва перископних лінз у майбутніх флагманських моделях iPhone 15 Pro Max та iPhone 15 Pro. Однак, згідно з останніми даними, перископну камеру отримає лише одна модель – iPhone 15 Pro Max.

Навіщо Apple встановити в iPhone 15 Pro Max перископний об’єктив

В останні кілька днів надійшло повідомлення про те, що iPhone 15 Pro Max стане єдиним смартфоном у лінійці з перископним об’єктивом, одразу від кількох авторитетних джерел. Зокрема, про це говорить Мінґ-Чі Куо, аналітик більш ніж із десятирічним стажем.

За його словами, об’єктив iPhone 15 Pro Max міститиме призму та ряд лінз, які розширять можливості оптичного збільшення, без істотного впливу на товщину смартфона або масивність блоку камер. Як відомо, щоб забезпечити масштабування, необхідно розташувати об’єктив якнайдалі від матриці.

Деякі виробники вирішили цю проблему шляхом встановлення у свої смартфони телескопічних об’єктивів. Однак об’єктив камери, що висувається, — це далеко не найпрактичніше рішення. А перископний об’єктив за допомогою призми і ряду лінз дозволяє направляти світло на матрицю під прямим кутом. Завдяки цьому смартфон за рахунок оптики зможе значно сильніше наближати (збільшувати) зображення, при цьому матрицю можна зміщувати вздовж корпусу, не збільшуючи його товщину.

Треба сказати, що сама собою технологія перископного об’єктиву для смартфонів не є новою. Китайські смартфони Huawei P30 Pro та Oppo Reno отримали цю технологію ще у 2019 році. Тому користувачі не дарма скаржаться, що в плані “заліза” камер Apple почала сильно відставати від конкурентів на Android.

[caption id="attachment_40965" align="alignnone" width="1101"] У 2024 році всі флагманські моделі отримають перископний об’єктив

Що відомо про iPhone 16 Pro з перископним об’єктивом

За словами Мінґ-Чі Куо, а також інших аналітиків, обидві флагманські моделі будуть оснащені перископним об’єктивом тільки в лінійці iPhone 16. Йдеться про смартфони iPhone 16 Pro та 16 Pro Max, які будуть випущені наступного року.

Причому, щоб встановити камеру, ці смартфони будуть трохи більшими за своїх попередників. iPhone 16 Pro отримає дисплей з діагоналлю 6,2 дюйми, а 16 Pro Max – 6,8 дюйми. Насамкінець нагадаємо, що в смартфоні iPhone 15 Apple також оновить “залізо” камери. Вперше не флагманська модель отримає матрицю з роздільною здатністю 48 МП.

Читайте также:

13 Травня 2023
ChatGPT – це генератор текстів або чат-бот, створений на основі штучного інтелекту компанією OpenAI. Нейросітка за останній рік стала неймовірно популярною завдяки своїй здатності відповідати ...
16 Травня 2023
Ще влітку 2021 Apple запатентувала компактний зум-об’єктив, який ще відомий як перископний об’єктив. Він містить набір призм для зменшення простору, який потрібний для ...
GTA: San Andreas можно установить на iPhone несколькими способами даже без джейлбрейка
26 Травня 2023
Grand Theft Auto: San Andreas – культова гра, яка з’явилася в далекому 2004 році, але досі користується великою популярністю, особливо на мобільних платформах, у тому числі і iOS. Причому ...

  Заявка на ремонт


  Навіщо оформляти заявку?

  • Економія часу при здачі пристрою на ремонт

  • Ваше пристрій ремонтують позачергово

  • Отримуєте 5% знижку в рамках замовлення на послуги і комплектуючі

  Вашу заявку успішно відправлено до відділення «Васильківська»!

  Чекайте дзвінка від менеджера для уточнення

  дати і часу звернення в сервісний центр

  Тепер у вас є знижка 5%

  Ознайомтеся з умовами надання

   Виклик кур'єра по Києву

   Заберемо ваш пристрій на ремонт

   Пн-Пт:10:00 - 19:00

   Сб-Нд:10:00 - 18:00   Вартість послуги:

   MacBook

   iPhone

   iPad

   50 гривень в одну сторону

   iMac

   300 гривень в одну сторону

   Оплата при отриманні пристрою назад!

   Ви також можете викликати кур'єра,

   зателефонувавши по одному з номерів:

   +38 (044) 300 29 72

   +38 (093) 177 55 72

   Вашу заявку успішно відправлено!

   Чекайте дзвінка від менеджера з яким Ви

   погоджуєте зручний для Вас час і адресу.

   Вашу заявку успішно відправлено!

   Чекайте дзвінка від менеджера для уточнення

   деталей відправки через службу «Нова Пошта»