Як скачати програму на Айфон без App Store

25 Травня 2023

Для завантаження додатків на iPhone існує фірмовий магазин Apple – App Store, при цьому жодні інші альтернативні способи встановлення додатків на iOS, на відміну від Android, не призначені для пересічних користувачів. У більшості випадків додатків, які є у фірмовому магазині, цілком достатньо, проте іноді може виникнути необхідність встановити додаток без App Store, наприклад, якщо його в магазині просто немає.

На iPhone можна легально встановити програми без App Store декількома способами

Раніше, щоб обійти обмеження виробника, на Айфонах виконували джейлбрейк, тобто злам операційної системи, проте в нових моделях Айфонів джейлбрейк виконати неможливо. Крім того, ця процедура часто призводить до різних негативних наслідків. Тому далі розглянемо як завантажити програму на Айфон без App Store щодо легальними способами, без будь-якого злому iOS.

Як завантажити на Айфон програми безкоштовно

Здавалося б, якщо iOS не дозволяє встановлювати додатки ні звідки, окрім як з App Store, які можуть бути легальні способи? Насправді iPhone дозволяє розробникам тестувати власні програми. Зрозуміло, це відбувається до того, як вони потрапляють до магазину App Store. Звідси випливає, що можна встановити будь-яку програму чи гру, якщо помітити її власним сертифікатом. Саме на цьому і ґрунтується принцип установки додатків.

Існують спеціальні інструменти, які дозволяють встановлювати на iPhone додатки з розширенням .IPA, які під час встановлення підписують їх сертифікатом користувача. Це означає, що, з одного боку, проблему із встановленням програм на Айфон без App Store вирішено. Однак цей спосіб має деякі обмеження – iOS дозволяє встановлювати програми лише на 7 днів, після чого їх необхідно встановлювати заново. Щоправда, інструменти, про які далі йтиметься, виконують перевстановлення програм автоматично.

Але це ще не все. iOS дозволяє одночасно тестувати не більше трьох програм. Одним із них є сам інструмент для встановлення. Тобто фактично ви зможете встановити не більше двох додатків або ігор. Щоправда, існує інше рішення, про яке ми розповімо трохи нижче, але воно також має свої недоліки.

Тому, у будь-якому випадку, якщо є можливість, завжди слід використовувати ліцензійні версії програм та ігор. Це зручніше та безпечніше, навіть якщо за них доводиться платити. Але в ознайомлювальних цілях ви все ж таки можете встановити парочку додатків.

Altstore може не тільки встановлювати додатки, але й автоматично їх перепідписувати

Як завантажити на Айфон програми безкоштовно за допомогою AltStore

AltStore в даний час є одним з кращих рішень для встановлення додатків, так як позбавлений серйозних недоліків, які іноді є у його аналогів. Додаток перевірений, і за безпеку своїх даних можете не переживати, надаючи йому логін та пароль Apple ID, а ось безпеку додатків, які ви встановлюватимете за допомогою AltStore, гарантувати неможливо. Все залежить від джерел, з яких ви їх братимете.

Установка AltStore вимагатиме наявності комп’ютера з Wi-Fi, підключеного до тієї ж мережі, що і смартфон, а також програми iTunes. Процес здійснюється у такій послідовності:

  1. Завантажте програму AltServer з офіційного сайту розробника, встановіть його та запустіть, в результаті чого значок з’явиться в області сповіщень (три).

Завантажте програму з офіційного сайту

 1. Підключіть телефон до комп’ютера за допомогою кабелю USB і запустіть iTunes (Finder на MacOS).
 2. Розблокуйте смартфон та погодьтеся в діалоговому вікні (якщо воно з’явиться) зробити комп’ютер довіреним.
 3. У налаштуваннях iTunes дозвольте синхронізацію через Wi-Fi.
 4. Клікніть по значку програми, у меню виберіть “Install AltStore”, а потім свій смартфон.
 5. Введіть дані свого облікового запису Apple, тобто логін та пароль Apple ID.

На цьому процес інсталяції програми завершено, через деякий час ви побачите на своєму смартфоні новий значок програми. Однак запустити його швидше за все не вдасться. Попередньо виконайте такі дії:

 1. Зайдіть до “Налаштування” смартфона, перейдіть до розділу “Конфіденційність та безпека”.
 2. Знайдіть опцію “Режим розробника” та активуйте її.
 3. Поверніться до головного меню налаштувань і зайдіть до розділу “Основні” та відкрийте підрозділ “VPN та Керування пристроєм”.
 4. Торкніться назви Apple ID (ваш сертифікат) і надайте йому довірчі дозволи.
 5. Запустіть програму AltStore і дочекайтеся встановлення всіх компонентів.
 6. Перейдіть у налаштування утиліти та введіть ще раз дані вашого Apple ID, якщо вони не заповнені.

Тепер ви можете завантажити файл .IPA, що цікавить, за допомогою Safari або будь-якого іншого браузера, встановленого на ваш iPhone. Щоб встановити програму, відкрийте програму “Файли” на смартфоні і через опцію “Поділитися” передайте її в AltStore, при цьому утиліта автоматично її встановить.

Інтерфейс програми Altstore

Майте на увазі, що кожні 7 днів програми необхідно буде встановлювати заново. Цей процес можна автоматизувати, виконавши такі дії:

 1. У налаштуваннях програми активуйте опцію “Background refresh”
 2. На комп’ютері клацніть значок програми AltServer і увімкніть автозавантаження під час запуску Windows. Крім того, додайте в автозавантаження програму iTunes, якщо вона ще не додана.

Щоб автоматично відбувалася переустановка програм, комп’ютер та ваш смартфон повинні працювати в одній Wi-Fi мережі, при цьому на комп’ютері має бути запущено iTunes, щоб смартфон з ним зв’язувався.

Як завантажити на Айфон програми безкоштовно за допомогою 3uTools

Як ми сказали вище, попередній спосіб дозволяє встановлювати лише дві програми або ігри. Якщо ви хочете встановити одночасно три програми, можна скористатися утилітою 3uTools. Треба сказати, що це багатофункціональна програма, яка дозволяє створювати резервні копії, розпаковувати дані з бекапів і навіть перевіряти оригінальність компонентів Айфона. Зокрема, програма дозволяє встановлювати програми.

3uTools не вимагає інсталяції установника на iPhone

Щоб скористатися 3uTools, виконайте такі дії:

 1. Завантажте програму з офіційного сайту та встановіть на комп’ютер.
 2. ПК за допомогою кабелю USB підключіть iPhone до комп’ютера.
 3. Запустіть програму 3uTools, перейдіть до розділу ToolBox і клацніть Sign IPA.
 4. Вкажіть шлях до файлу .IPA, завантаженого на комп’ютер.
 5. Вкажіть свій пристрій у діалоговому вікні та натисніть кнопку “Install”.
 6. Введіть логін та пароль від вашого облікового запису Apple ID.
 7. Як і в попередньому випадку, перш ніж запустити програму, потрібно активувати профіль розробника (на iOS 16) та надати довірчі дозволи вашому сертифікату.

Недолік цього методу полягає в тому, що встановлювати заново додатки кожні 7 днів доведеться вручну. Крім того, слід враховувати, що китайська утиліта і працює на китайських серверах. Тому краще використовувати її з додатковим Apple ID, а не основним, на якому зберігається конфіденційна інформація.

Як завантажити програму на Айфон без App Store – найпростіший спосіб

Існують сервіси, що надають корпоративний сертифікат розробника. Він дозволяє встановлювати велику кількість програм, крім того, їх не потрібно встановлювати заново кожні шість днів. А ще вам не знадобиться комп’ютер. Як правило, такі послуги безкоштовні, але їх утиліта для встановлення додатків містить рекламу, або утиліта продається за символічну плату.

Встановіть на iPhone програму Scarlet, завантаживши її з офіційного сайту

До таких сервісів відноситься AppValley, Scarlet, TutuApp та ін. Як приклад розглянемо як користуватися сервісом Scarlet:

 1. Запустіть браузер на iPhone та перейдіть на сайт сервісу.
 2. Торкніться кнопки Alpha Build (Signed).
 3. Підтвердіть встановлення програми.

Майте на увазі, що сайт іноді перенаправляє на інші ресурси або відкриває рекламні банери, тому якщо з першого разу не вдалося інсталювати утиліту, поверніться на головну сторінку сайту і повторіть спробу.

Scarlet дозволяє встановлювати програми із настановних файлів або завантажувати з власного магазину

Щоб скористатися програмою, виконайте такі дії:

 1. Активуйте на смартфоні режим розробника та дайте дозвіл новому сертифікату (докладна інструкція вище).
 2. Запустіть програму Scarlet, на головній сторінці можна завантажити та встановити програми, які є у власному магазині сервісу, якщо ж ви хочете встановити програму за допомогою інсталяційного файлу, торкніться середньої кнопки в нижній частині екрана.
 3. Виберіть файл .ipa, який ви попередньо завантажили з інтернету, після чого програму або гру буде встановлено.

Це найпростіший і найзручніший спосіб встановлення додатків, проте він теж має недоліки. У будь-який момент встановлений додаток може перестати працювати, оскільки Apple відкликає сертифікати. Це може статися через день, тиждень або навіть кілька місяців, внаслідок чого всі дії доведеться виконувати заново.

Читайте также:

4 Червня 2023
iBooks є штатним та безкоштовним додатком iOS для читання книг. Крім того, як показує практиці, це ще й один із найзручніших додатків. Тому шукати в Apple Store альтернативи просто не має сенсу. Але ...
15 Травня 2023
Камера завжди була однією з основних переваг iPhone, тому Apple приділяє багато уваги можливостям зйомки. Однак останніми роками так вийшло, що камера покращувалась лише на флагманських моделях. Що ж ...
GTA: San Andreas можно установить на iPhone несколькими способами даже без джейлбрейка
26 Травня 2023
Grand Theft Auto: San Andreas – культова гра, яка з’явилася в далекому 2004 році, але досі користується великою популярністю, особливо на мобільних платформах, у тому числі і iOS. Причому ...

  Заявка на ремонт


  Навіщо оформляти заявку?

  • Економія часу при здачі пристрою на ремонт

  • Ваше пристрій ремонтують позачергово

  • Отримуєте 5% знижку в рамках замовлення на послуги і комплектуючі

  Вашу заявку успішно відправлено до відділення «Васильківська»!

  Чекайте дзвінка від менеджера для уточнення

  дати і часу звернення в сервісний центр

  Тепер у вас є знижка 5%

  Ознайомтеся з умовами надання

   Виклик кур'єра по Києву

   Заберемо ваш пристрій на ремонт

   Пн-Пт:10:00 - 19:00

   Сб-Нд:10:00 - 18:00   Вартість послуги:

   MacBook

   iPhone

   iPad

   50 гривень в одну сторону

   iMac

   300 гривень в одну сторону

   Оплата при отриманні пристрою назад!

   Ви також можете викликати кур'єра,

   зателефонувавши по одному з номерів:

   +38 (044) 300 29 72

   +38 (093) 177 55 72

   Вашу заявку успішно відправлено!

   Чекайте дзвінка від менеджера з яким Ви

   погоджуєте зручний для Вас час і адресу.

   Вашу заявку успішно відправлено!

   Чекайте дзвінка від менеджера для уточнення

   деталей відправки через службу «Нова Пошта»